Role: {{ value }} Which best describes your role?

Your response helps us make our online experience better to provide content that is specific to your role.

Thank you. Your response helps us make our online experience better to provide content that is specific to your role.

Produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej na dachach płaskich

Instalacje słoneczne lub fotowoltaiczne (PV) zyskały popularność w ciągu ostatnich kilku dekad, jako odnawialne źródło energii wykorzystywane do zasilania budynków komercyjnych i przemysłowych, a także biur i domów.

Rozważając instalację systemu PV, właściciele budynków muszą najpierw zwrócić uwagę na system pokrycia dachowego. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną na dachu opiera się zazwyczaj na 20-letniej prognozie finansowej, w związku z czym system dachowy mysi być w stanie umożliwić montaż paneli słonecznych przynajmniej przez taki okres w celu zmaksymalizowania zwrotu z inwestycji.
 

Wybór właściwego systemu dachowego

Po pierwsze, systemy dachowe z instalacją fotowoltaiczną muszą być odporne na wzmożony ruch pieszy podczas montażu i konserwacji instalacji, a także obciążenie ze strony stelaży i samych paneli słonecznych. Dostęp do membrany dachowej będzie ograniczony, a instalacji fotowoltaicznej nie będzie można po prostu przesunąć w razie konieczności wykonania naprawy.

Krótko mówiąc, uszkodzenie jednej z warstw będzie równoznaczne z uszkodzeniem całego systemu dachowego. Dlatego też należy to uwzględnić już podczas fazy projektowania. Wybranie właściwych komponentów ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia uszkodzenia membrany dachowej i warstwy izolacyjnej oraz uzyskania wydajnego, ekonomicznego i trwałego rozwiązania.
 

Odkryj rozwiązanie optymalnie dostosowane do potrzeb projektu dachu z instalacją fotowoltaiczną

Membrany dachowe EPDM i TPO firmy Elevate na dachy płaskie i niskospadowe są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami instalacji PV (fotowoltaicznych). Zapewniają doskonałe parametry pogodowe, pierwszorzędną odporność mechaniczną, wyjątkową trwałość i mogą wytrzymać bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury.

Poza membranami dachowymi firma Elevate oferuje również bogaty asortyment akcesoriów spełniających wymogi nawet najbardziej złożonych detali towarzyszących montażowi paneli fotowoltaicznych, a także inne komponenty systemu dachowego, takie jaki płyty izolacyjne z poliizocyjanuranu (PIR) oraz płyty poszyciowe wysokiej gęstości.