Produkcja energii elektrycznej z energii słonecznej na dachach płaskich

Instalacje słoneczne lub fotowoltaiczne (PV) zyskały popularność w ciągu ostatnich kilku dekad, jako odnawialne źródło energii wykorzystywane do zasilania budynków komercyjnych i przemysłowych, a także biur i domów.

Rozważając instalację systemu PV, właściciele budynków muszą najpierw zwrócić uwagę na system pokrycia dachowego. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną na dachu opiera się zazwyczaj na 20-letniej prognozie finansowej, w związku z czym system dachowy mysi być w stanie umożliwić montaż paneli słonecznych przynajmniej przez taki okres w celu zmaksymalizowania zwrotu z inwestycji.
 

Wybór właściwego systemu dachowego

Po pierwsze, systemy dachowe z instalacją fotowoltaiczną muszą być odporne na wzmożony ruch pieszy podczas montażu i konserwacji instalacji, a także obciążenie ze strony stelaży i samych paneli słonecznych. Dostęp do membrany dachowej będzie ograniczony, a instalacji fotowoltaicznej nie będzie można po prostu przesunąć w razie konieczności wykonania naprawy.

Krótko mówiąc, uszkodzenie jednej z warstw będzie równoznaczne z uszkodzeniem całego systemu dachowego. Dlatego też należy to uwzględnić już podczas fazy projektowania. Wybranie właściwych komponentów ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia uszkodzenia membrany dachowej i warstwy izolacyjnej oraz uzyskania wydajnego, ekonomicznego i trwałego rozwiązania.
 

Odkryj rozwiązanie optymalnie dostosowane do potrzeb projektu dachu z instalacją fotowoltaiczną

Membrany dachowe EPDM i TPO firmy Elevate na dachy płaskie i niskospadowe są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami instalacji PV (fotowoltaicznych). Zapewniają doskonałe parametry pogodowe, pierwszorzędną odporność mechaniczną, wyjątkową trwałość i mogą wytrzymać bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury.

Poza membranami dachowymi firma Elevate oferuje również bogaty asortyment akcesoriów spełniających wymogi nawet najbardziej złożonych detali towarzyszących montażowi paneli fotowoltaicznych, a także inne komponenty systemu dachowego, takie jaki płyty izolacyjne z poliizocyjanuranu (PIR) oraz płyty poszyciowe wysokiej gęstości.