Odporne i trwałe osłony pryzm kiszonki

Pokrywy na kiszonkę, zwane również bunkrami, to skuteczny i tani sposób na przechowywanie ziarna lub paszy dla zwierząt, ponieważ chronią paszę przed działaniem wilgoci i tlenu, zachowując jej wartość odżywczą.

Pokrycia na kiszonki służą również do zabezpieczania pasz przeznaczonych do produkcji biogazu. Instalacje do produkcji biogazu stanowią ważną inwestycję, dlatego też właściwa ochrona kukurydzy i innych roślin paszowych przed pleśnią ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia strat w produkcji zielonej energii.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych materiałów, które można wykorzystać jako osłony kiszonek. Plastikowe plandeki obciążone oponami są jednym z najbardziej rozpowszechnionych rozwiązań w rolnictwie. Niestety mają one bardzo krótki okres eksploatacji i generują bardzo duże ilości odpadów każdego roku. Chociaż teoretycznie nadają się do recyklingu, plastikowe pokrywy kiszonek najczęściej są spalane lub wywożone na wysypisko.
 

Rozwiązanie Elevate do przykrywania pryzm kiszonki

Geomembrana GeoSmart EPDM firmy Elevate stanowi prostą, wydajną, trwałą i zrównoważoną alternatywę dla pokryć kiszonkowych. Jej bardzo niska przepuszczalność dla wody i gazów oraz prosty system montażu zapewniają doskonałe zachowanie jakości paszy i znacznie zmniejszają straty na szczycie silosu (< 1%).

Wykonane z syntetycznej gumy membrany GeoSmart EPDM są solidne, trwałe i łatwe w użyciu. Ich skład chemiczny sprawia, że są bardzo odporne na ozon, promienie UV, mikroorganizmy i warunki pogodowe, takie jak grad czy śnieg. Ich elastyczność pozwala im rozszerzać się i kurczyć w zależności od wahań temperatury bez wywoływania kruchości i pękania. Są wytrzymałe, można po nich chodzić bez ryzyka uszkodzenia, a ich antypoślizgowa faktura ogranicza ryzyko wypadków.

Wszystkie te cechy sprawiają, że membrany GeoSmart EPDM są niezwykle trwałe. Mogą być ponownie wykorzystane przez kilka lat, zachowując jakość paszy i znacznie zmniejszając ilość odpadów. Wymagają one bardzo niewielkiej konserwacji i mogą być łatwo naprawiane, co dodatkowo wydłuża ich żywotność.

EPDM jest materiałem obojętnym chemicznie, więc nie uwalnia substancji toksycznych do powietrza ani wody, co czyni go całkowicie bezpiecznym dla zwierząt, które będą spożywać paszę oraz dla ludzi, którzy później będą spożywać produkty pochodzące od tych zwierząt, takie jak nabiał czy mięso.

Arkusze membrany GeoSmart EPDM o grubości 0,8 mm są produkowane na miarę, dzięki czemu są dopasowane do wymiarów silosu lub pryzmy, zapewniając optymalne warunki przechowywania w warunkach beztlenowych. Ich waga (0,76 kg/m²) zmniejsza ilość potrzebnego balastu, praktycznie eliminując konieczność stosowania opon.
 

TESTIMONIALS