SZYBKI, ŁATWY I BEZPROBLEMOWY SYSTEM DACHOWY

RubberCover EPDM to wysokiej jakości system płaskich dachów obiektów mieszkalnych o powierzchni do 150 m². Membrana dostępna jest w dwóch grubościach: 1 mm i 1,5 mm.

Oparty na membranie z syntetycznego kauczuku EPDM, o przewidywanej żywotności ponad 50 lat, jest jednym z najtrwalszych i najbardziej zrównoważonych systemów dachowych na rynku. Jest kompatybilny z szeroką gamą podłoży, dzięki czemu doskonale nadaje się do renowacji, jak i nowych projektów budowlanych.

RubberCover EPDM pozwala również właścicielom domów na maksymalne wykorzystanie dachu. System jest kompatybilny z dachami zielonymi, fotowoltaicznymi, bagiennymi i użytkowymi. Do tego typu zastosowań zalecamy zastosowanie membrany o grubości 1,5 mm.

Krótko mówiąc, RubberCover EPDM został zaprojektowany tak, aby wytrzymać próbę czasu i zapewnić właścicielom domów spokój i przyjemność użytkowania dachu.
 

WYBIERZ PRAWIDOWĄ GRUBOŚĆ

CECHY I ZALETY

Wyjątkowa trwałość

Membrana RubberCover EPDM ma wyjątkową odporność na promieniowanie UV, ozon, mikroorganizmy i czynniki atmosferyczne. Może się rozciągać o 300% w celu kompensacji pracy konstrukcji i zmian temperatury, zachowując jednocześnie swoje właściwości fizyczne przez wiele dekad. Zmiany, takie jak świetliki czy rozbudowy, mogą być w prosty sposób zintegrowane z istniejącym pokryciem, bez negatywnego wpływu na właściwości systemu.

 

Łatwy montaż

Membrana RubberCover EPDM jest lekka, elastyczna, łatwa w montażu, co pozwala znacznie ograniczyć czas instalacji. Dostarczana jest w dużych rozmiarach, dzięki czemu większość obiektów można pokryć jednym arkuszem, bez wykonywania dodatkowych łączeń na dachu. Rolki są łatwe w transporcie i przechowywaniu. Praca z membraną nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Jeżeli podłoże jest odpowiednie, membranę RubberCover EPDM można stosować na każdym dachu płaskim, nowym lub istniejącym.

 

Montaż bezogniowy

Do instalacji systemu RubberCover EPDM nie są potrzebne palniki. Membrana jest w prosty sposób przyklejana do podłoża za pomocą kleju kontaktowego. Instalacja na zimno minimalizuje ryzyko pożaru.

 

Bardzo niski koszt eksploatacji

Po zamontowaniu membrany RubberCover EPDM nie wymagają konserwacji lub wymagają jej tylko w niewielkim zakresie. W połączeniu z niezwykłą trwałością oraz konkurencyjnymi kosztami montażu przyczynia się to do niskiego całkowitego kosztu eksploatacji membrany.

 

Przyjazne dla środowiska

Dzięki swojej wyjątkowej trwałości, prostej konserwacji i zdatności do recyklingu membrana RubberCover EPDM jest jedną z najbardziej przyjaznych środowisku izolacją dachową na rynku. Niezależne badania udowodniły, że membrany EPDM mają znacząco mniejszy wpływ na środowisko niż inne membrany dachowe. Membrana RubberCover EPDM jest chemicznie obojętna i nie uwalnia żadnych toksycznych składników, dzięki czemu umożliwia odzyskiwanie wody deszczowej do celów sanitarnych. Dodatkowo system jest kompatybilny z dachami zielonymi i ogniwami fotowoltaicznymi, co również pozytywnie wpływa na środowisko.

GALERIA ILUSTRACJI

Membrana RubberCover EPDM jest idealnym rozwiązaniem izolacyjnym do niewielkich dachów płaskich budynków mieszkalnych, takich jak przybudówki, werandy, lukarny, ganki, garaże, domki ogrodowe, balkony, rynny lub przyczepy. Szerokie zastosowanie!

KODEKSY I ATESTY

Nasze systemy dachowe EPDM zostały również sprawdzone pod kątem wydajności, co skutkowało uzyskaniem licznych krajowych i międzynarodowych atestów oraz klasyfikacji.

Jeśli nie są one dostępne w sekcji Dokumenty, prosimy o kontakt z działem technicznym lub lokalnym przedstawicielem firmy Elevate.

WIDEO

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE

Do prawidłowej instalacji systemu RubberCover EPDM potrzebna jest minimalna ilość akcesoriów. Wszystkie są produkowane i dostarczane przez Elevate, ich cechą wspólną jest łatwość obsługi.

W połączeniu z membraną RubberCover EPDM™ firma Elevate oferuje inne elementy systemu dachowego, takie jak panele termoizolacyjne PIR, płyty poszyciowe i paroizolację. Ich wzajemna kompatybilność zapewnia doskonałą jakość całego systemu.

PRODUKTY UZUPEŁNIAJĄCE