Idealne rozwiązanie dachowe dla konstrukcji modułowych

Aby uzyskać optymalną wydajność i korzyści skali, każdy komponent budynku modułowego musi odznaczać się maksymalną efektywnością konstrukcyjną. Dotyczy to również systemu dachowego.

Membrana RubberGard EPDM, obecna na rynku od 1980 r., to wytrzymała i bardzo elastyczna jednowarstwowa membrana dachowa z gumy syntetycznej. Idealnie nadaje się do projektów modułowych, za sprawą korzyści zapewnianych podczas fazy budowy oraz przez cały okres eksploatacji ukończonego budynku.

Elastyczność membrany RubberGard EPDM pozwala jej kompensować pracę konstrukcji; odznacza się przy tym doskonałą odpornością na przebicia, co zapewnia jej dużą wytrzymałość i trwałość.
 

Główne cechy i korzyści dla budynków modułowych

Szybki, łatwy i bezpieczny montaż

Lekkie panele RubberGard EPDM można łatwo i szybko montować w warunkach fabrycznych. Montaż membrany nie wymaga stosowania palnika ani prac z ciepłym powietrzem: może być w pełni klejona lub mocowana mechanicznie do podłoża. Firma Elevate oferuje bogaty asortyment klejów na bazie wody lub rozpuszczalników do pełnego klejenia membrany.

 

Wyższa jakość

Wodoszczelność każdej jednostki modułowej można sprawdzić i zweryfikować przed jej przetransportowaniem w miejsce inwestycji i zamontowaniem. Po dostarczeniu jednostki można je łatwo połączyć przy użyciu samoprzylepnych produktów łączeniowych firmy Elevate.

 

Zdolność do adaptacji

Jednostki modułowe pokryte membraną RubberGard EPDM można łatwo demontować, przewozić i ponownie łączyć, również po wielu latach od zbudowania oryginalnej konstrukcji.

 

Mniejsza ilość odpadów

Membrana RubberGard EPDM jest dostarczana w postaci dużych paneli. Każdą jednostkę modułową można z łatwością pokryć jednym panelem, bez konieczności wykonywania połączeń, co pozwala również znacząco zmniejszyć ilość odpadów generowanych podczas uszczelniania dachu.

 

Niski koszt w całym cyklu eksploatacji

Membrana RubberGard EPDM charakteryzuje się bardzo długim okresem eksploatacji, wymaga niewielkiego nakładu prac konserwacyjnych oraz, w razie potrzeby, można ją łatwo naprawiać przy użyciu bardzo prostych narzędzi, również po wieloletniej ekspozycji na czynniki atmosferyczne.

Nie tylko membrana dachowa

Firma Elevate opracowała kompletny asortyment kompatybilnych akcesoriów dachowych, takich jak taśmy samoprzylepne, środki gruntujące, kleje i elementy obróbkowe, dostosowanych do wymogów różnych detali montażowych dachów modułowych i zapewniających pełną hydroizolację. Nawet w przypadku modyfikacji lub relokacji budynku po dłuższym czasie detale można łatwo obrobić, dając w ten sposób nowe życie używanej membranie, zachowującej jednak wszelkie parametry nowego materiału.

Firma Elevate oferuje również kompleksową pomoc w zakresie montażu. Nasz zespół techników terenowych zapewnia szkolenia i pomoc zarówno w miejscu inwestycji, jak i poza nim, a także przeprowadza kontrole dachów.