Francuski specjalista w dziedzinie budownictwa modułowego wybiera RubberGard EPDM

Cougnaud Construction, francuska firma specjalizująca się w przemysłowych budynkach modułowych, wybrała membranę hydroizolacyjną RubberGard EPDM firmy Firestone do pokrycia dachu „Cougnaud Campus” w Roche--sur-Yon na zachodzie Francji. Obiekt, który pełni funkcję siedziby firmy, jest prawdziwym manifestem na rzecz ekologicznie odpowiedzialnego budownictwa. Na powierzchni 5000 m² w prefabrykowanym budynku modułowym od stycznia 2019 r. mieszka 250 pracowników Cougnaud Construction.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

La Roche-sur-Yon, Francja

Zastosowanie

Budynki modułowe

Powierzchnia

5000 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek biurowy

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Pełne klejenie

Dla tego energooszczędnego obiektu firma Cougnaud Construction wymyśliła dach nowej generacji, który przyczyniłby się do zmniejszenia ogólnego śladu węglowego budynku. Żywotność RubberGard EPDM wynosząca ponad 50 lat, jej kompatybilność z systemami ekologicznymi i fotowoltaicznymi oraz obojętność chemiczna umożliwiająca odzyskiwanie wody deszczowej są jednymi z kluczowych czynników, które przyczyniły się do przekonania firmy Cougnaud.

Po fazie prototypowania, Cougnaud Construction zatwierdził zastosowanie membrany dachowej RubberGard EPDM, w pełni przylegającej do drewnianego pokładu dachu. S.V.E.T., autoryzowany dystrybutor Firestone na zachodzie Francji, przeszkolił ekipy Cougnaud Construction, tak aby membrany mogły być zintegrowane z procesem modułowym. Membrany EPDM, dostępne w kilku szerokościach, zapewniają całkowite uszczelnienie bez żadnych łączeń. Na miejscu ekipy musiały jedynie użyć taśm Firestone QuickSeam Flashing, aby wykonać połączenia uszczelniające pomiędzy modułami.

Od tego czasu Cougnaud Construction połączył siły z S.V.E.T. w celu współpracy nad rozwojem ekologicznie odpowiedzialnych budynków modułowych. Poprzez to wyłączne partnerstwo, membrany dachowe RubberGard EPDM są instalowane na modułach w fabrykach Cognaud. W ten sposób ogranicza się ilość prac wykonywanych na miejscu, redukuje koszty i optymalizuje parametry cieplne dla komfortu użytkowników budynku.