Odnowiony zakład przetwórstwa mięsnego w Serbii wybiera RubberGard EPDM

W zakładzie przetwórstwa mięsnego Mitros w Sremskiej Mitrovicy w Serbii przeprowadzono szeroko zakrojone prace remontowe po przejęciu go przez Gierlinger Holding, austriacką firmę specjalizującą się w produkcji przetworzonych produktów mięsnych, takich jak bekon, szynka, kiełbasy i produkty do smarowania.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Sremska Mitrovica, Serbia

Powierzchnia

9000 m²

Typ projektu

Renowacja

Typ budynku

Budynek przemysłowy

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Pełne klejenie

Pierwotna konstrukcja dachu o powierzchni 9000 m², składająca się z elementów betonowych pokrytych membraną bitumiczną, była zniszczona i nadmiernie obciążona i wymagała renowacji.

Jednym z głównych wyzwań tego projektu był brak możliwości wiercenia w podłożu betonowym. Dlatego potrzebny był trwały, niepenetrujący system dachowy. Ponadto, sklepiony kształt dachu wymagał elastycznej membrany, którą można było szybko i łatwo zamontować.

Po rozważeniu kilku różnych propozycji, właściciel budynku zdecydował się na w pełni przylegający system Elevate RubberGard EPDM, zaproponowany przez lokalnego partnera Firestone. Ten doświadczony wykonawca pokryć dachowych zakończył renowację systemu dachowego w ciągu 60 dni.