ODCIĄŻENIE DACHU — MODERNIZACJA HANGARU AIR FRANCE W PORCIE LOTNICZYM ROISSY CDG

elevate-roofing-rubbergard-epdm-air-france

Czasami modernizacja może okazać się większym wyzwaniem niż budowa nowego obiektu. Jest to szczególnie widoczne wówczas, gdy prace są prowadzone na obszarze objętym ograniczeniami bezpieczeństwa, gdzie ponadto nie ma możliwości przerwania eksploatacji budynku. Jeśli w grę wchodzi jeszcze 25 000 m² dachu, staje się jasne, że wybrane rozwiązanie musi umożliwiać szybką i sprawną pracę. W przypadku hangaru konserwacyjnego Air France na lotnisku Charles de Gaulle takim rozwiązaniem była membrana Elevate RubberGard EPDM.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Paryż, Francja

Powierzchnia

25 000 m²

Typ projektu

Renowacja

Typ budynku

Transport i infrastruktura

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Zamocowane mechanicznie

40-letnie bitumiczne pokrycie dachowe odkształcało się, przeciekało i było słabo izolowane. Nie spełniało już także wymogów bezpieczeństwa. Ponadto dwie warstwy bitumicznej membrany dachowej były dużym obciążeniem dla stalowej konstrukcji tego wyjątkowego budynku. Pod niebem pełnym samolotów rozpoczęły się zatem prace modernizacyjne, podczas których każdego dnia usuwano około 720 m² starego pokrycia dachowego i zastępowano je lekką, jednowarstwową membraną dachową Elevate RubberGard EPDM o grubości 1,1 mm.

Na filmie przedstawiono imponujący, sześciomiesięczny proces modernizacji dachu przy użyciu membrany dachowej o szerokości 6,10 m i długości 30 m. Dzięki zastosowaniu tak dużych paneli montaż przebiegał szybciej niż w przypadku konwencjonalnych pokryć dachowych, co pozwoliło spełnić rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, dwudziestokrotnie zwiększyć rezystancję termiczną budynku oraz odciążyć dach o 75%. Wszystkie prace były prowadzone w systemie całodobowym.

 

elevate-roofing-rubbergard-epdm-3d-build-up-hangar-air-france

Struktura dachu

01 Membrana dachowa Elevate RubberGard EPDM
02 Izolacja PIR (okładzina mineralna)
03 Blacha falista

JEST JESZCZE WIELE DO ODKRYCIA, JEŻELI CHODZI O EPDM

EPDM to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie dachowe, jeśli chodzi o trwałość, wydajność i swobodę projektowania. Dowiedz się więcej o roli, jaką odegrał w tym projekcie i wielu innych, odkrywając jego zalety.

W jaki sposób EPDM podniósł wartość tego projektu?

IDEALNY MATERIAŁ DO RENOWACJI

 

Membrany EPDM można montować bezpośrednio na większości istniejących systemów dachowych, z warstwą izolacyjną lub bez niej. Ponieważ ich montaż jest bezpieczny i bezogniowy, wiele projektów renowacyjnych można zrealizować bez zamykania całego budynku.

SZYBKI MONTAŻ

 

Montaż membran EPDM jest szybki, bezogniowy i bezpieczny dla ludzi i środowiska. Można je szybko i łatwo stosować do pokrycia dużych powierzchni dachowych oraz nieregularnych kształtów i form.