Nieszablonowe myślenie o detalach TPO

Ponieważ TPO jest termoplastyczną membraną dachową, kiedy myślimy o TPO, zawsze zakładamy, że jedynym sposobem na pracę z nią jest zgrzewanie gorącym powietrzem (termiczne). Zgrzewanie jest rzeczywiście kluczową cechą membran termoplastycznych. Upraszcza również proces instalacji, zwłaszcza przy użyciu automatycznej zgrzewarki. Jednak w przypadku detali takich jak krawędzie dachu, wokół niektórych przejść, itp. zgrzewarki automatyczne nie mogą być stosowane. W takich sytuacjach polegamy na zgrzewarkach ręcznych. Zgrzewanie ręczne jest procesem powolnym i wymaga doświadczonego instalatora, aby uzyskać dobrą i stałą jakość zgrzewu.

Firma Firestone oferuje rozwiązanie, które stanowi szybką, łatwą i niezawodną alternatywę dla uszczelniania niektórych bardziej skomplikowanych detali dachowych. Pomyślmy na przykład o detalach krawędzi dachu wykonanych przy użyciu metalu pokrytego TPO i membrany, która w większości przypadków jest zgrzewana ręcznie.

Rozwiązaniem jest UltraPly TPO QuickSeam Flashing firmy Firestone, wrażliwa na nacisk taśma TPO, który łatwo łączy membranę TPO na dachu z powierzchnią metalową za pomocą prostej operacji „odklej i przyklej”.

Nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia ani zasilanie elektryczne. Powierzchnię, na której materiał będzie stosowany, należy najpierw przygotować za pomocą gruntu, a następnie nałożyć taśmę UltraPly TPO QuickSeam Flashing w taki sam sposób, jak każdy inny produkt samoprzylepny. Na koniec należy ją docisnąć za pomocą wałka silikonowego.

Specjalny klej na bazie polimerów kauczukowych znajdujący się na tylnej stronie taśmy tworzy bardzo silne połączenie pomiędzy samą taśmą a membraną lub powierzchnią metalową, zapewniając doskonałą wodoszczelność wokół detalu. W porównaniu ze zgrzewaniem ręcznym, metoda ta jest znacznie szybsza i mniej pracochłonna. Pozwala to zaoszczędzić czas, pracę i koszty.

Ponadto taśma UltraPly TPO QuickSeam Flashing zapewnia dodatkowe korzyści. Na przykład, w przypadku detali metalowych z powłoką TPO, zazwyczaj dostępnych jest bardzo niewiele opcji dotyczących koloru krawędzi dachu, która jest zazwyczaj biały lub szary. Dzięki paskowi UltraPly TPO QuickSeam Flashing architekci i właściciele budynków mogą wybrać dowolny kolor metalowej krawędzi dachu. My zajmujemy się resztą.