Prefabrykowany system dachowy RubberGard EPDM dla francuskiego centrum outletowego

Położona w pobliżu Lyonu we Francji, „The Village” jest pierwszym punktem handlowym w regionie Auvergne-Rhône-Alpes. Na powierzchni 31 000 m² gromadzi ponad 80 marek, z czego 21 000 m² jest przeznaczone na powierzchnie handlowe. Ten duży kompleks handlowy oddaje hołd tradycyjnej architekturze regionalnej, jednocześnie wprowadzając do niej współczesny wygląd. Pochylone pod kątem 45° dachy sklepów i mieszane drewniano-stalowe ramy przypominają alpejskie domy, a białe, polerowane szkło okładzin nawiązuje do ośnieżonych szczytów.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Lyon, Francja

Powierzchnia

18 000 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek komercyjny

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Pełne klejenie

Drewno i szkło to dwa materiały, które reagują na zmiany temperatury, które są powszechne w górzystym regionie. Połączenie ich na dachu stanowiło wyzwanie w zakresie hydroizolacji. Aby sprostać temu wyzwaniu, firma Etanchisol zaproponowała właścicielowi budynku zastosowanie membran Elevate RubberGard EPDM.

Ten wybór rozwiązania dachowego przyniósł dwie główne korzyści: z jednej strony, odporność membrany RubberGard EPDM na szoki termiczne do 130°C jest niezbędna, ponieważ ciepło może gwałtownie wzrosnąć pod szklaną okładziną. Dodatkowo membrana EPDM posiada wyjątkowe wydłużenie ponad 300%, co pozwala na zarządzanie rozszerzaniem się pomiędzy drewnianymi panelami dwóch sąsiadujących sklepów.

Aby zagwarantować właścicielowi budynku wysokowydajne rozwiązanie hydroizolacyjne, wykonawca robót dekarskich zdecydował się na prefabrykację 18 000 m² membran na ramach drewnianych. Zastosowanie arkuszy RubberGard EPDM o szerokości 3,05 m pozwoliło na stworzenie wodoszczelnych paneli bez jakichkolwiek łączeń. Jedynie połączenia między płytami drewnianymi zostały wykonane bezpośrednio na miejscu budowy. Autoryzowany dystrybutor Firestone, Heveax, prefabrykował taśmy do uszczelnienia tych połączeń na dachach skośnych.

„Ten prefabrykowany system okazał się korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron” - mówi Sylvain Laurent, dyrektor generalny w firmie Etanchisol. „Nasi dekarze mogli pracować niezależnie od warunków pogodowych, wygodnie i bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu do pracy na wysokim i stromym terenie. Dla właściciela budynku oznaczało to gwarancję skutecznego rozwiązania hydroizolacyjnego i szybsze zakończenie budowy".