RubberGard EPDM firmy Firestone ułatwia wykonanie detali w luksusowych domkach w Cotswolds

Membrana dachowa Elevate RubberGard EPDM została użyta do stworzenia leśnej przystani dla urlopowiczów, smakoszy i entuzjastów golfa w prestiżowym hotelu „The Lodges at Feldon Valley” w Cotswolds, w południowej Anglii.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Cotswolds, Wielka Brytania

Powierzchnia

520 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek rekreacyjny

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Pełne klejenie

Lodges at Feldon Valley, który został otwarty wiosną 2019 r., jest wyjątkowym miejscem wypoczynku łączącym fine dining i luksusowe zakwaterowanie w malowniczej scenerii Cotswolds, w otoczeniu dojrzałych lasów i prestiżowego pola golfowego. Projekt polegał na odnowieniu i całkowitej przebudowie wnętrz istniejącego budynku klubowego w celu stworzenia restauracji i baru, wraz z budową głównej 13-pokojowej chaty i czterech chat satelitarnych.

Zaprojektowane przez studio architektoniczne Design Engine, aby dopełnić ich naturalne otoczenie, mniejsze domki są połączone z głównym budynkiem przez podniesioną promenadę i zapewniają odosobnione, naturalne i relaksujące miejsce na ucieczkę z widokiem na lasy i pofałdowane tereny wiejskie. Główny architekt projektu, Amanda Moore, wyjaśnia: „Klient bardzo jasno określił, że wizją projektu jest stworzenie hotelu, który uzupełnia naturalne otoczenie i wykorzystuje naturalne materiały, więc domki satelitarne zostały zaprojektowane jako jednorodny kształt z okładziną z naturalnego drewna. Potrzebowaliśmy membrany hydroizolacyjnej, która mogłaby zamknąć system łat dla okładziny drewnianej na dachu skośnym, a system dachowy RubberGard EPDM firmy Firestone stanowił idealne rozwiązanie, ponieważ umożliwił znacznie szybsze i prostsze wykonanie detali w celu uszczelnienia każdej łaty i pracy z nachyleniem dachu. Rzeczywiście, byliśmy pod tak dużym wrażeniem systemu, że zaprosiliśmy firmę do przeprowadzenia prezentacji CPD dla naszego zespołu projektowego.

Autoryzowany Wykonawca Firestone Weatherfix FRS został wyznaczony do przeprowadzenia instalacji membrany dachowej RubberGard EPDM na każdym z czterech domków satelitarnych. Membrana została zainstalowana na dachu wszystkich czterech małych domków w ciągu zaledwie czterech dni, co umożliwiło głównemu wykonawcy rozpoczęcie prac nad wnętrzami. Następnie łaty zostały zainstalowane na ukończonej membranie dachowej, a firma Weatherfix FRS rozpoczęła proces wykonywania detali dla ponad 400 łat na dachach. Po wykonaniu hydroizolacji, na dachu i ścianach zewnętrznych zamontowano okładzinę drewnianą.

Oliver Sweeney z Weatherfix FRS komentuje: „Poziom szczegółowości wymagany do wbudowania ponad 400 łat w wodoodporną powierzchnię dachu oznaczał, że zastosowanie systemów opartych na papach byłoby nieopłacalne, ponieważ ich instalacja byłaby tak pracochłonna. Z drugiej strony, klej na bazie wody, taśmy i łatwość detalowania oferowane przez system RubberGard EPDM sprawiły, że detalowanie było znacznie szybsze i łatwiejsze do osiągnięcia. Jedynym minusem dla naszego zespołu jest to, że nasze staranne detale są teraz całkowicie przesłonięte przez drewnianą okładzinę. Jednakże wiemy, że jest tam, wykonuje swoją pracę, a dzięki wydłużonej żywotności systemu RubberGard EPDM wiemy również, że Lodges w Feldon Valley mogą być pewni, że membrana EPDM zapewni gościom suchość i przytulność przez wiele lat".