Elevate PondGard EPDM użyta do wyłożenia wodotrysku w prestiżowej rosyjskiej szkole biznesu

Sberbank jest największą instytucją bankową w Rosji i Europie Wschodniej. W roku 2016 Uniwersytet Firmowy Sberbanku otworzył nowy kompleks w malowniczej okolicy niedaleko Moskwy, spełniający najnowocześniejsze standardy wiodących szkół biznesu na całym świecie.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Moskwa, Rosja

Zastosowanie

Strumienie, fontanny i wodospady

Membrana

PondGard EPDM

Membrane

PondGard EPDM

Projekt krajobrazu został opracowany przez znanych projektantów. Głównym celem było wkomponowanie ozdobnych stawów, strumieni i wodospadów w naturalny krajobraz. Wymagania dotyczące materiałów hydroizolacyjnych były bardzo surowe, ponieważ na membranie miały być ułożone bardzo ciężkie głazy i kamienie.

Moskiewski wykonawca GK GLOBUS International zainstalował około 12 200 m² membrany Elevate PondGard EPDM do uszczelnienia ozdobnego stawu o długości 800 m i głębokości od 0,6 do 2 metrów. Następnie do stawu dodano karpie koi.

Wytrzymały i elastyczny, PondGard EPDM jest idealny do odtwarzania naturalnego krajobrazu ze strumieniami i wodospadami. Jest chemicznie obojętny i odporny na działanie glonów i mikroorganizmów, co czyni go bezpiecznym dla fauny i flory wodnej.