Geomembrana GeoGard EPDM rozwiązuje problem niedoboru wody we włoskim ośrodku golfowym

Riva Toscana Golf Resort & Spa to nowy, luksusowy ośrodek golfowy z doskonałym widokiem na toskańskie wzgórza, usytuowany między miejscowościami Pratoranieri i Follonica we włoskiej prowincji Grosseto, zaledwie kilka kroków od Morza Tyrreńskiego.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Follonica, Włochy

Zastosowanie

Zbiornik nawadniający

Powierzchnia

9 000 m²

Membrana

GeoGard EPDM 1,1 mm 

Pierwotny plan budowy tego ośrodka przewidywał użycie bardzo drogiej instalacji do odsalania wody, wybór szczególnego rodzaju trawy pozwolił jednak na zmniejszenie dziennego zapotrzebowania na wodę z 1100 m³ do 600-700 m³. Po uszczelnieniu pierwszego sztucznego jeziora o pojemności 32 000 m³, wybudowano dwa kolejne zbiorniki wodne o łącznej pojemności 80 000 m³, które pozwalają przetrwać 120-130 bezdeszczowych dni.

Dla architekta Paolo Negroniego, właściciela obiektu golfowo-hotelowego i projektanta samego pola, bardzo ważny był przemyślany projekt, zwłaszcza w przypadku krawędzi zbiornika, tak aby zbiornik wyglądał naturalnie i wtapiał się w otoczenie, przy jednoczesnym optymalnym wykorzystaniu geomembrany EPDM w celu generowania jak najmniejszej ilości odpadów.

W poszukiwaniu szybkiego i skutecznego rozwiązania tego problemu architekt zdecydował się na uszczelnienie nowego zbiornika za pomocą naszej geomembrany GeoGard EPDM, mając na uwadze pozytywne doświadczenia zdobyte rok wcześniej przy budowie pierwszego zbiornika oraz kilka lat wcześniej przy budowie dwóch zbiorników nawadniających w Bogliaco Golf Club nad jeziorem Garda, w prowincji Brescia.

Geomembrana GeoGard EPDM jest elastyczna i niezawodna, dzięki czemu można ją było łatwo i wydajnie zainstalować zarówno przy zachowaniu kształtu zbiornika, jak i przy wytworzeniu jedynie minimalnej ilości odpadów. Ważnym czynnikiem była również dostępność tej geomembrany w dużych arkuszach, co pozwoliło na doprowadzenie instalacji do końca w ciągu zaledwie 6 miesięcy.