Znany włoski producent palet drewnianych rozbudowuje swoją siedzibęProces wytwarzania wysokiej jakości palet drewnianych we włoskiej firmie Sartorilegno zaczyna się od wybrania odpowiedniego drzewa w lesie, ścięcia go i przetransportowania do tartaku firmy, w którym drewno jest cięte, a następnie przetwarzane na palety wysyłane do odbiorców na całym świecie.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Fondo, Włochy

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek przemysłowy

Powierzchnia

2600 m²

Produkty

RubberGard EPDM 1,5 mm

System

Balastowy

W 2021 r. firma zbudowała nowy magazyn przy swojej głównej siedzibie w Fondo (region Trentino) składający się z części podziemnej o powierzchni 2600 m² i części naziemnej o powierzchni 1500 m².

Jednym z głównych wyzwań związanych z tym projektem było przeznaczenie dachu nowego magazynu na miejsce do składowania drewna, co pociągało za sobą konieczność zapewnienia jego odporności na drgania oraz obciążenie w postaci drewna i pojazdów używanych do jego przemieszczania. Wymagało to zastosowania membrany dachowej, która z racji swojej elastyczności pochłaniałaby ruchy podłoża, a także uderzenia i obciążenia spowodowane przez ciężkie pojazdy. Należało również uwzględnić konieczność szybkiego przeprowadzenia montażu w celu zminimalizowania zakłóceń w funkcjonowaniu firmy, która musiała zachować operacyjność podczas wykonywania prac.

Wybór projektanta i klienta padł na membranę dachową RubberGard EPDM 1,5 mm firmy Holcim Building Envelope jako rozwiązanie hydroizolacyjne do dachu płaskiego, ponieważ spełniała ich wymagania odnośnie do trwałości, szybkości montażu i elastyczności. Dzięki swojej wyjątkowej elastyczności membrana RubberGard EPDM z łatwością dostosowuje się do ruchów konstrukcji i bez problemu podąża za wibracjami wywoływanymi przez przemieszczające się maszyny.

Wykonawcą dachu w tym projekcie była firma Impermenapace, będąca autoryzowanym kontrahentem firmy Holcim Building Envelope i dysponująca ponad 10-letnim doświadczeniem w dziedzinie stosowania membran Firestone w postaci dużych paneli, zarówno w systemach dachowych, jak i izolacyjnych. Wykonawca był w stanie przeprowadzić montaż bardzo szybko dzięki zastosowaniu paneli membrany o szerokości do 15,25 m. Membrana została luźno ułożona na podłożu, a następnie zbalastowana wylewką betonową i warstwą wykończeniową odpowiednią do ruchu pojazdów.