Kompletny system pokryć dachowych Elevate na innowacyjnych modułach domów prefabrykowanych

Francuska firma projektowo-inżynieryjna LUMICENE zwróciła się do Elevate o wykonanie izolacji i hydroizolacji swoich nowych modułów LUMIPOD, przeznaczonych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i sektora hotelarskiego. Te prefabrykowane, okrągłe moduły mieszkalne są dostępne w różnych rozmiarach, od minimalistycznego pokoju hotelowego o powierzchni ²18 m do rodzinnego kokonu o powierzchni 36 m². Te zdecydowanie innowacyjne, jednomodułowe konstrukcje są produkowane poza zakładem produkcyjnym. Wyjątkowa architektura, nietypowa i szanująca środowisko naturalne, wymagała zastosowania wydajnych i trwałych rozwiązań technicznych, takich jak te zaproponowane przez Elevate.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Francja

Powierzchnia

od 18 do 36 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Oczka wodne w ogrodach

Produkty

Elevate RubberCover EPDM; V-Gard; RESISTA AK

System

Pełne klejenie

Rozwiązanie dachowe zaproponowane przez firmę ALPEX, która jest autoryzowanym dystrybutorem Elevate w regionie Auvergne-Rhône Alpes, było naprawdę kompletne. Zespół dachowy składał się z membrany paroizolacyjnej Elevate V-Gard, płyt izolacyjnych Elevate RESISTA AK z poliizocyjanuratu (PIR) oraz membrany wodoszczelnej Elevate RubberCover EPDM, która jest idealna dla małych dachów mieszkalnych o powierzchni do 150 m².

Usługi firmy ALPEX wykraczały poza dach, ponieważ przeszkoliła ona również ekipy LUMICENE w zakresie montażu. Przez dwa dni prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne w pracowni LUMICENE w Lyonie, gdzie powstają moduły. Ten system prefabrykacji gwarantuje szybkość i jakość w fabrycznie kontrolowanym środowisku bez ograniczeń klimatycznych.

A complete solution that is both technical and architectural

Kompletne rozwiązanie zarówno techniczne, jak i architektoniczne