Firestone zapewnia szczelność belgijskiej szkoły

Firma Holcim Building Envelope współpracowała z głównym wykonawcą, firmą MUTEC, przy budowie budynku Les Trèfles w Anderlecht w Brukseli. System dachowy UltraPly™ TPO z termoplastycznej poliolefiny skutecznie uszczelnił dach o powierzchni 7000 m².

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Anderlecht, Belgia

Zastosowanie

Dachy zielone

Powierzchnia

7000 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek edukacyjny

Produkty

Elevate UltraPly TPO 1,5 mm

System

Pełne klejenie

W budynku Les Trèfles znajduje się kompleks szkolny i sportowy, który może pomieścić 750 uczniów. Ogólna struktura przypomina czterolistną koniczynę (trèfle to po francusku „koniczyna”). Brukselska pracownia Árter Architects otrzymała nagrodę "Exemplary Building" (BatEx) za projekt tego niezwykłego budynku, który jest innowacyjnym połączeniem budownictwa pasywnego, zrównoważonego rozwoju, nauki i zielonych funkcji.

Klient wybrał system dachowy Elevate UltraPly™ TPO, zainstalowany przez firmę Firestone Master Contractor MUTEC, która posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie hydroizolacji TPO i dachów zielonych.

Na powierzchni dachu o powierzchni 7000 m² zastosowano przyklejoną konstrukcję dachową składającą się z samoprzylepnej bitumicznej membrany paroizolacyjnej, dwóch warstw płyt izolacyjnych PIR o grubości 15 cm oraz jednowarstwowej membrany Elevate UltraPly™ TPO o grubości 1,5 mm, całkowicie przyklejonej klejem kontaktowym. Na jego szczycie zainstalowano przyciągający wzrok zielony dach.

Wybór membrany dachowej, jak również wszystkich innych materiałów budowlanych, został określony na podstawie oceny cyklu życia (LCA), która uwzględnia całkowity wpływ produktów na środowisko w całym cyklu ich życia.