Hotelowe centrum spa w Niemczech przechodzi relaksującą renowację dzięki RubberGard EPDM

Nowoczesne zaplecze spa w Land & Golf Hotel Stromberg w Niemczech otrzymało niedawno nowy, atrakcyjnie zaprojektowany obszar zewnętrzny. Stromberg mieści się w pobliżu Bad Kreuznach, pomiędzy zielonym przedgórzem Hunsrück a Renem. Land & Golf Hotel Stromberg posiada 174 pokoje i apartamenty, 18 sal konferencyjnych i 18-dołkowe pole golfowe. Prawdziwym magnesem przyciągającym tłumy jest spa, które oferuje gościom 2800 m² czystego relaksu. Do dyspozycji goście mają kryty i odkryty basen, 5 różnych saun, 4 pokoje relaksacyjne i salę fitness. Ofertę uzupełnia ogród wellness z przestronnym tarasem słonecznym i miejscem do opalania.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Stromberg, Niemcy

Zastosowanie

Dachy zielone

Powierzchnia

400 m²

Typ projektu

Renowacja

Typ budynku

Oczka wodne w ogrodach

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,5 mm

System

Balastowane

Spa zostało całkowicie odnowione i rozbudowane na początku 2020 roku, aby sprostać stale rosnącym oczekiwaniom gości. Miejscowy dekarz Alexander Wobido i jego zespół, specjalizujący się w EPDM, uczestniczyli w pracach budowlanych już w 2012 roku, kiedy to wybudowano ogród wellness z basenem zewnętrznym oraz dom wellness. W tym czasie wykonano hydroizolację dachu o powierzchni 400 m² przy użyciu membrany dachowej RubberGard EPDM firmy Firestone i zainstalowano na nim rozległy system zielonego dachu. Zastosowano rolkę o szerokości 9 m, co oznacza, że praktycznie nie było potrzeby wykonywania żadnych łączeń.

Prace remontowe w 2020 roku polegały na przebudowie kolejnego istniejącego dachu na ogród dachowy. Dach, który również został uszczelniony przy użyciu RubberGard EPDM, posiadał tylko jedno poprzeczne połączenie, które zostało ponownie uszczelnione w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed penetracją korzeni. Około 200 m² zostało pokryte żwirem, 120 m² otrzymało zielony dach, a 80 m² stało się dostępnym tarasem słonecznym z kostki brukowej. Słupy podtrzymujące betonowy dach zostały wzmocnione, aby mogły przyjąć zwiększone obciążenie ogrodu dachowego. Poza tym nie było potrzeby podejmowania dalszych kroków.

Dzięki możliwościom adaptacji membrany dachowej RubberGard EPDM do zmian w konfiguracji dachu, renowacja mogła być przeprowadzona w spokojny sposób bez konieczności wymiany istniejącej membrany dachowej.