GeoGard EPDM wybrany dla dużego stawu dekoracyjnego w moskiewskim parku

Membrana GeoGard™ EPDM firmy Firestone o grubości 1,14 mm została wybrana do uszczelnienia dużego stawu dekoracyjnego w sercu parku Khodynka Field w północno-zachodniej Moskwie.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Moskwa, Rosja

Zastosowanie

Stawy komercyjne i refleksyjne

Membrana

GeoGard EPDM 1,14 mm

Membrane

GeoGard EPDM 1.14mm

W fazie projektowania lokalny partner Firestone, firma Vodalux, przekonał klienta - generalnego projektanta parku Khodynka Field - do zastosowania GeoGard EPDM. Wyjątkowa trwałość i niezawodność membrany sprawiły, że jest ona szczególnie odpowiednia dla tego specyficznego typu zbiornika wodnego i warunków geologicznych.

Projekt ten stanowił kilka wyzwań: staw miał skomplikowaną konfigurację linii brzegowej i topografii dna, dlatego wymagał membrany, która mogłaby efektywnie i estetycznie dostosować się do jego kształtu. Kolejnym ważnym wyzwaniem było wykonanie mocnych i wodoszczelnych szwów w miejscach, gdzie membrana układana była pod fundamentami podpór mostowych. Wreszcie, aby dotrzymać terminu, około połowa prac instalacyjnych została przeprowadzona w zimie przy bardzo niskich temperaturach.

Park Khodynka Field to duża otwarta przestrzeń w północno-zachodniej części Moskwy. Obszar ten został przebudowany w ostatnich latach, aby dać mieszkańcom i gościom nowoczesne, ale spokojne miejsce do ucieczki od ruchliwego życia miasta, jak również zapewnić interakcję poprzez sport, kulturę i rozrywkę. Jednymi z najważniejszych miejsc w okolicy są stadion sportów lodowych Megasport Arena, stadion piłkarski CSKA Moskwa oraz Narodowe Centrum Sztuki Współczesnej.