Bujny zielony dach na zakładzie odsalania wody w Singapurze pokryty UltraPly TPO

Ponieważ wzorce pogodowe stają się coraz bardziej nieprzewidywalne i intensywne z powodu zmian klimatycznych, zapewnienie ciągłych dostaw świeżej wody pitnej ma w Singapurze ogromne znaczenie.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Singapur

Zastosowanie

Dachy zielone

Powierzchnia

20 000 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek przemysłowy

Produkty

Elevate UltraPly TPO 1,5 mm

Zakład odsalania Keppel Marina East jest czwartym zakładem odsalania w Singapurze i pierwszym w kraju zakrojonym na szeroką skalę zakładem odsalania działającym w dwóch trybach, zdolnym do oczyszczania wody morskiej oraz słodkiej wody ze zbiornika Marina Reservoir, w którym gromadzona jest woda deszczowa. Kiedy poziom wody w zbiorniku jest niski, woda morska może być pompowana do zakładu w celu odsolenia. Gdy poziom wody w zbiorniku jest wysoki, zakład może uzdatniać wodę z tego zbiornika.

Innowacyjny projekt architektoniczny zakładu pozwala wtopić go w otoczenie. Urządzenia do uzdatniania wody znajdują się całkowicie pod ziemią, a na dachu znajduje się ogród o powierzchni 20 000 m² położony na poziomie gruntu, oferujący zieloną przestrzeń do rekreacji dla społeczności.

Termoplastyczna membrana dachowa UltraPly TPO firmy Firestone o grubości 1,5 mm została użyta do uszczelnienia dachu zakładu odsalania wody i zapewnienia trwałej podpory dla ogrodu na dachu, w którym rosną różne rośliny, a nawet drzewa. Główny wykonawca Firestone, Heng Boon Seng Construction, przeprowadził instalację systemu dachowego w ciągu około 6 miesięcy.

Zakład odsalania wody Keppel Marina East, który rozpoczął działalność w czerwcu 2020 r. i został oficjalnie otwarty 4 lutego 2021 r., będzie w stanie produkować do 137 000 m3 świeżej wody pitnej dziennie.