Staw irygacyjny wyłożony materiałem GeoGard EPDM zapewnia dobre plony na farmie winogron stołowych w Namibii

Silverlands Vineyards jest zintegrowanym producentem winogron stołowych eksportowanych na cały świat. Gospodarstwo znajduje się w rejonie Aussenkehr w Namibii, który zdaniem SilverStreet reprezentuje jeden z najlepszych obszarów na świecie do uprawy winogron stołowych.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Aussenkehr, Namibia

Zastosowanie

Zbiorniki nawadniające

Membrana

GeoGard EPDM 1,1 mm

Membrane

GeoGard EPDM 1.1 mm

Membrana GeoGard EPDM musiała być zainstalowana w krótkim czasie. Po 10 latach użytkowania, istniejąca wykładzina (bitumiczna impregnowana geowłóknina) przeciekała i wymagała wymiany, ponieważ woda była niezbędna do zbioru winogron.

Silverlands Vineyards zdecydowało się na zastosowanie GeoGard™ EPDM, ponieważ w 2016 roku z powodzeniem zainstalowało już 7-kilometrowy kanał w Tanzanii. Przekonała ich jakość wykładziny oraz prostota jej montażu (bez konieczności użycia skomplikowanych narzędzi, bez użycia prądu czy płomienia). Pracownicy firmy zostali przeszkoleni przez Firestone, a cały staw został zainstalowany w ciągu 10 dni. Ich zespół jest teraz w stanie samodzielnie przeprowadzać operacje konserwacyjne i ewentualne naprawy.