Farma w Herefordshire wybiera GeoGard EPDM dla zbiornika nawadniającego

Firma Holcim Building Envelope dostarczyła 9000 m² membrany GeoGard EPDM do projektu zbiornika nawadniającego na farmie o powierzchni 1000 hektarów, położonej niedaleko miasta Leominster w hrabstwie Herefordshire (Anglia).

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Leominster, Wielka Brytania

Zastosowanie

Zbiorniki nawadniające

Membrana

GeoGard EPDM

Membrane

GeoGard EPDM

Posiadłość w Herefordshire zainwestowała w zbiornik irygacyjny w ramach przejścia z uprawy ziemniaków na kukurydzę. Firma Agri Management Solutions (AMS) z siedzibą w Hereford, specjalizująca się w rozwiązaniach nawadniających, pomogła farmie w uzyskaniu pozwolenia na budowę i wybrała do projektu odporną na zużycie membranę GeoGard EPDM firmy Firestone.

Jak wyjaśnia dyrektor AMS, Peter Gwynne: „Chociaż nie wszystkie zbiorniki nawadniające wymagają wyłożenia ze względu na rodzaj gleby w danej lokalizacji, tam, gdzie wyłożenie jest wymagane, preferowanym przez nas systemem jest membrana GeoGard EPDM firmy Holcim Building Envelope, ponieważ jest ona łatwa w montażu, odporna na rozdarcia i przebicia, stabilna na promieniowanie UV i wystarczająco wytrzymała, aby zapewnić wydłużony okres użytkowania”.

„Tego rodzaju magazyn wody to poważna inwestycja i krytyczny dla biznesu składnik majątku, więc nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości, wydajności lub trwałości systemu wykładzin”.

AMS wykopał lagunę i zagęścił powierzchnię, współpracując ze specjalistą od instalacji wykładzin, firmą Turtle Productions, w celu zainstalowania membrany GeoGard EPDM.

Firma Turtle Productions rozpoczęła od ułożenia geowłókniny bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, a następnie AMS podniosła rolki wykładziny GeoGard EPDM o wymiarach 15,24 m x 30,48 m do pozycji na szczycie brzegu za pomocą urządzeń dźwigowych. Zespół instalacyjny mógł wtedy manewrować rolkami membrany i rozwinąć arkusze EPDM, pokrywając całą wykopaną powierzchnię z zachowaniem 150 mm przerwy między arkuszami. Następnie połączono je ze sobą za pomocą taśmy Firestone Quickseam Splice Tape, tworząc ciągłą okładzinę, która umożliwiła napełnienie laguny wodą zaraz po wykonaniu ostatniego uszczelnienia.

Mark Hennell z Turtle Productions kontynuuje: "Mamy w zespole ośmiu pracowników, którzy zostali w pełni przeszkoleni przez Firestone w zakresie instalacji systemu wykładzin GeoGard EPDM. Byliśmy w stanie zainstalować wszystkie 24 duże arkusze membrany w ciągu tygodnia, tworząc obiekt o żywotności, która prawdopodobnie przekroczy 50 lat".

Po zainstalowaniu membrany GeoGard EPDM zespół AMS zasypał wykop kotwiący, aby zamocować wykładzinę na miejscu, co umożliwiło napełnienie laguny i jej natychmiastową funkcjonalność.

Andrew Cooper, kierownik ds. sprzedaży okładzin w firmie Firestone, dodaje: "Widzimy coraz większy popyt na laguny nawadniające w Wielkiej Brytanii, bazując na ogromnym portfolio projektów wykorzystujących system GeoGard EPDM w całej Europie, USA i Australii. Duże arkusze, które możemy zaoferować i łatwość tworzenia solidnych połączeń między arkuszami sprawiają, że nasz system GeoGard EPDM jest szybszy i prostszy w instalacji dla dużych projektów, takich jak ten, a jego sprawdzona odporność sprawia, że jest to idealne rozwiązanie".