GeoSmart EPDM zapewnia trwałe pokrycie silosu bunkrowego na francuskiej farmie mlecznej

Gospodarstwo Gaec znajduje się w Jallais w zachodniej Francji. W celu zapewnienia zimowego wyżywienia 320 krów mlecznych gospodarstwo posiada 7 dużych silosów piętrowych, w których przechowywana jest pasza. Ciągle poszukując wysokowydajnych i trwałych produktów, w 2017 r. właściciele zdecydowali się na pokrycie jednego z silosów bunkrowych membraną GeoSmart EPDM firmy Firestone o grubości 0,80 mm.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Beaupréau-en-Mauges, Francja

Zastosowanie

Osłony pryzm kiszonki

Membrana

GeoSmart EPDM 0,80 mm

Membrane

GeoSmart EPDM 0.80 mm

Od samego początku stwierdzono, że montaż pokrywy był stosunkowo szybki, a w trakcie eksploatacji zarządzanie silosem było ułatwione dzięki ograniczonej ilości potrzebnego balastu. W drugim etapie potwierdzono doskonałą ochronę kukurydzy i zmniejszenie strat w górnej części silosu.

Pokrycie GeoSmart EPDM, nadające się do ponownego użycia przez kilka lat, pozwala na znaczne zmniejszenie ilości odpadów generowanych przez gospodarstwo, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi plandekami z tworzywa sztucznego LDPE.

Przekonani o jakości systemu, w 2019 roku właściciele gospodarstwa zamówili drugą pokrywę silosu GeoSmart EPDM, z planem stopniowego pokrywania w ten sam sposób wszystkich pozostałych silosów.