Firestone zapewnia niekonwencjonalne wsparcie niemieckiego wykonawcy w czasie COVID-19

Jak mówi przysłowie: „gdzie jest wola, znajdzie się i droga”. W czasach ograniczeń podróży związanych z koronawirusem, wsparcie instalacyjne ze strony techników Firestone odbywa się za pośrednictwem kanałów cyfrowych. Florian Meidhof, właściciel niemieckiej firmy stolarskiej Meidhof Zimmerei, przekonał się na własnej skórze, jak zespół Firestone improwizował, by jego projekt mógł zostać ukończony na czas.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Niemcy

Powierzchnia

1000 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Oczka wodne w ogrodach

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,5 mm

System

Zamocowane mechanicznie (RMA)

Florian Meidhof jest ambitnym kontrahentem firmy Firestone. Jego zespół uczestniczył w kilku szkoleniach Firestone, a firma uzyskała certyfikat Firestone. Wśród projektów, które jego firma już zrealizowała z użyciem membrany dachowej RubberGard EPDM firmy Firestone, znajduje się hydroizolacja dachu o powierzchni 1000 m² dla marketu w Linsengericht, przy użyciu mechanicznie mocowanego systemu RMA.

Jego obecny projekt polegał na hydroizolacji dachu nowego domu jednorodzinnego przyjaciela, który jest obecnie w budowie. Była to służba przyjaźni i zarazem sprawa honoru, aby dach mógł być ukończony jak najszybciej.

Na dachu o powierzchni około 350 m² zainstalowano stożkowe płyty izolacyjne RESISTA AK PIR firmy Firestone. Meidhof miał dobre doświadczenia z systemem RMA, ale był zdania, że „układanie izolacji stożkowej za pomocą RMA to żmudna gra logiczna. "Zawsze szukasz odpowiedniej śrubki”. Dlatego też zdecydował się najpierw przykleić płyty izolacyjne przy użyciu kleju Firestone TwinPack, a następnie przykleić membranę EPDM RubberGard na całej warstwie izolacji. Jednak jego zespół nie miał jeszcze doświadczenia w stosowaniu obu metod.

Niezbędne wsparcie instalacyjne przyszło w niekonwencjonalny sposób, ponieważ technik Firestone nie był w stanie dotrzeć na plac budowy z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem. Zamiast tego przesłał zdjęcia pokazujące prawidłowe użycie wózka do klejenia Vista Bond i prasy do klejenia. Oba urządzenia zostały wypożyczone na plac budowy, a dostawa została zorganizowana przez techników Firestone za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Aby zdążyć na miejsce we właściwym czasie, były one bezpiecznie przekazywane - niczym pałeczka - w połowie drogi między magazynem Firestone a placem budowy. Dzięki temu prace zostały wykonane szybko i profesjonalnie.