22-letni projekt RubberGard EPDM na południu Francji nie traci wigoru

Jeden z pierwszych projektów we Francji, w którym zastosowano system dachowy Elevate RubberGard EPDM został ukończony w 1998 r. na dachu budynku przemysłowego w Montauban w południowo-zachodniej Francji. W roku 2011 budynek został kupiony przez firmę oponiarską Doumerc Pneus International.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Montauban, Francja

Powierzchnia

11 300 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek przemysłowy

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,1 mm

System

Zamocowane mechanicznie

„Około 11 000 m² membrany RubberGard EPDM zostało zainstalowane 22 lata temu i do dzisiejszego dnia nie nastąpiła żadna zmiana w wyglądzie głównej części”, wyjaśnia Patrick Doumerc, dyrektor Doumerc Pneus International. „Hydroizolacja jest prawie jak nowa, nawet po gwałtownym gradobiciu, które nawiedziło region w roku 2015. Wprawdzie musieliśmy wymienić 99 świetlików, które zostały uszkodzone podczas tej burzy, ale membrana dachowa pozostała nienaruszona, bez żadnych śladów czy przecieków! Ponadto, pomimo intensywnych letnich upałów, które znamy z południowo-zachodniej Francji, zwłaszcza w ostatnich latach, membrana dachowa pozostała elastyczna, bez żadnych uszkodzeń i pęknięć. Lokalny, autoryzowany wykonawca pokryć dachowych Firestone naprawił ostatnio kilka fragmentów w narożnikach świetlików, co jest drobną, normalną czynnością konserwacyjną po ponad dwóch dekadach użytkowania" - dodaje Doumerc.

Odporny, trwały i wszechstronny, RubberGard EPDM jest gotowy do sprostania wyzwaniom dnia dzisiejszego i tym, które pojawią się w przyszłości.