Futurystyczna hala sportowa w Czechach wykorzystuje UltraPly TPO

Nowa hala sportowa w miejscowości Dolní Břežany w środkowych Czechach nie jest zwykłą szkolną salą gimnastyczną. Dzięki swojemu niepowtarzalnemu kształtowi statku kosmicznego i matowej aluminiowej obudowie przyciąga uwagę, jednocześnie odzwierciedlając swoje otoczenie. Kompaktowy z zewnątrz, w środku jest ogromny.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Dolní Břežany, Republika Czeska

Powierzchnia

1400 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek rekreacyjny

Produkty

Elevate UltraPly TPO 1,5 mm

System

Zamocowane mechanicznie

Budowa tego niesamowitego budynku trwała od 2013 do 2018 roku. Wybrano materiały najwyższej jakości, w tym membranę dachową Elevate UltraPly TPO do pokrycia dachu o powierzchni 1400 m². Membrana o grubości 1,5 mm została mechanicznie przymocowana do drewnianej konstrukcji, zgodnie z projektem dachu dostarczonym przez dział techniczny Elevate w Bratysławie.

Ze względu na bliskość Pragi, Dolní Břežany doświadczyły w ostatnich latach gwałtownego rozwoju demograficznego i urbanistycznego. Hala sportowa, z której w godzinach lekcyjnych korzystają uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, a w pozostałych godzinach lokalne kluby sportowe, to prawdziwie wielofunkcyjna przestrzeń, która może być również wykorzystywana do organizacji wydarzeń kulturalnych. Od momentu otwarcia stał się lokalnym punktem orientacyjnym, tworząc nowy centralny punkt lokalnego życia towarzyskiego.