Nowy żłobek pod Paryżem wybiera RubberGard EPDM dla zielonego dachu

Nowa miejska placówka opieki dziennej w Dammarie-lès-Lys, na południowym wschodzie Paryża, otworzyła swoje podwoje latem 2018 r. Położony jest w centrum miasta, w sąsiedztwie dużych osiedli mieszkaniowych w trakcie renowacji i zabytkowego opactwa z XIII w.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Dammarie-lès-Lys, Francja

Zastosowanie

Dachy zielone

Powierzchnia

900 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek edukacyjny

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,5 mm

System

Pełne klejenie

To heterogeniczne środowisko skłoniło Altana Architectures do pracy nad prostą i zwartą bryłą, ujawniającą się w estetyce pięciu fasad. Koperta budynku pokryta jest cynkową okładziną w różnych kolorach, a dach pokryto systemem zielonych dachów.

Zielony dach, żyjący wraz z porami roku i posiadający swoją własną tożsamość, oferuje przyjemny widok z sąsiednich wież i jest echem lasów otaczających opactwo. Kwadratowa kubatura zawiera wewnętrzny dziedziniec, chroniony kokon dedykowany dzieciom. Cynkowy gzyms podkreśla budynek, a czerwona stolarka aluminiowa kontrastuje z szarymi odcieniami obudowy.

Drewniana konstrukcja dachu nowego budynku przedszkola została pokryta najpierw membraną paroizolacyjną, a następnie warstwą izolacji ze styropianu. Około m² membrany dachowej Elevate RubberGard o grubości mm zostało następnie zainstalowane przez firmę Firestone Master Contractor Ecobat 77. Cały projekt został zrealizowany w ciągu niespełna czterech tygodni przez ekipę 3 dekarzy.

RubberGard EPDM oferuje prawdziwe korzyści przy instalacji na drewnianych pokładach dachowych. Zamontowana samodzielnie bez użycia płomienia i sklejona klejem łączącym tylko na stykach, zapewniła optymalną szczelność na wodę i powietrze.

Za radą wykonawcy dachu, architekt zdecydował się również pokryć parapety materiałem RubberGard EPDM w celu uzyskania wizualnej ciągłości na dachu.

Zarówno Ecobat 77 jak i Altana Architectures podkreśliły wsparcie na miejscu ze strony Firestone, który zapewnił pomoc techniczną i regularnie odwiedzał obiekt, aby odpowiedzieć na konkretne pytania.