Nowa, imponująca siedziba firmy Cordeel wodoodporna dzięki RubberGard EPDM

Belgijski specjalista budowlany Cordeel w ostatnich latach bardzo się rozrósł i potrzebna mu była bardziej przestronna siedziba. Na początku 2017 r. rozpoczęto budowę na terenie zajmowanym wcześniej przez stocznię nad rzeką Skaldą w mieście Temse.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Temse, Belgia

Powierzchnia

4100 m²

Typ projektu

Nowa inwestycja budowlana

Typ budynku

Budynek biurowy

Produkty

Elevate RubberGard EPDM 1,5 mm

System

Pełne klejenie

Projekt firmy Binst Architects pokazuje, do czego zdolna jest firma Cordeel. Budynek o długości 108 m i szerokości 25 m jest technologiczną i architektoniczną wizytówką. Stalowa konstrukcja wsparta jest na belce o wadze 1200 ton, która spoczywa na dwóch betonowych filarach, wznosząc się na wysokość 20 metrów nad dawnym suchym dokiem. Konstrukcja została wstępnie zmontowana na poziomie gruntu, a następnie ustawiona we właściwej pozycji za pomocą dźwigów.

Lekka i trwała konstrukcja

Całkowity ciężar budynku musiał być ograniczony, co miało duży wpływ na wybór materiałów budowlanych. Szkło zostało użyte w szerokim zakresie, zalewając biura naturalnym światłem i zapewniając bardzo przyjemne środowisko pracy z widokiem na rzekę Scheldt z jednej strony i miasto Temse z drugiej. Przy wadze zaledwie 1,85 kg/m², jednowarstwowa membrana dachowa Elevate RubberGard EPDM o grubości 1,5 mm została użyta do uszczelnienia 2800 m² płaskiego dachu i 1300 m² tarasów w nowym budynku. Na betonowym pokładzie dachu umieszczono warstwę paroizolacyjną, a następnie dwie warstwy izolacji PIR. Membrana dachowa RubberGard EPDM została w pełni przyklejona na wierzchu.


Podczas realizacji projektu firma Cordeel zwracała dużą uwagę na zrównoważony rozwój i ekologię. Na przykład, zdecydowano się na BTES (Borehole Thermal Energy Storage), rodzaj energii odnawialnej, w którym energia z ziemi jest wykorzystywana do chłodzenia i ogrzewania budynku. Wybór membrany dachowej o przewidywanej trwałości ponad 50 lat był również częścią tego zrównoważonego podejścia.


Cały budynek został wymodelowany przy użyciu metody BIM (Building Information Modelling). Architekci, inżynierowie i wykonawcy wykorzystali oprogramowanie BIM do zaprojektowania, zaplanowania i wykonania projektu we współpracy. Pobierz swoje pliki RubberGard EPDM tutaj.

JEST JESZCZE WIELE DO ODKRYCIA, JEŻELI CHODZI O EPDM

EPDM to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie dachowe, jeśli chodzi o trwałość, wydajność i swobodę projektowania. Dowiedz się więcej o roli, jaką odegrał w tym projekcie i wielu innych, odkrywając jego zalety.

W jaki sposób EPDM podniósł wartość tego projektu?

INNOWACJE

 

Gdy projekt łączy w sobie zarówno kreatywność, jak i wysoką funkcjonalność, mamy do czynienia z architektonicznym arcydziełem. Niezależnie od tego, czy eksperymentujesz z innowacyjnymi formami lub rozwiązaniami funkcjonalnymi, membrany EPDM stanowią odpowiedź na wszelkie wyzwania nowoczesnej architektury.

PONOWNE WYKORZYSTANIE I RECYKLING

 

Membrany EPDM spełniają wszystkie wymogi architektury cyrkularnej. Ich długowieczność umożliwia spowolnienie pętli wykorzystania zasobów, a dzięki swojej trwałości i niezmiennej elastyczności można ich łatwo użyć ponownie. Przede wszystkim jednak membrany EPDM nadają się do recyklingu.