Firestone zapewnia szczelność zoo w Chester

1,9 miliona odwiedzających zoo w Chester każdego roku przyjeżdża w celu skorzystania z atrakcji i zobaczenia zwierząt, jednak niewielu z nich wyjeżdża bez wizyty w sklepie. Teraz zarząd zoo może być spokojny, że różnorodny asortyment towarów związanych z dzikimi zwierzętami jest bezpieczny i suchy po odnowieniu dachu sklepu przy użyciu membrany dachowej RubberGard EPDM firmy Firestone.

Identyfikator projektu
Lokalizacja

Chester, Wielka Brytania

Powierzchnia

600 m²

Typ projektu

Renowacja

Typ budynku

Budynek rekreacyjny

Produkty

Elevate RubberGard EPDM

System

Pełne klejenie

System Firestone został wybrany do częściowej renowacji dachu w celu zastąpienia istniejącego pokrycia dachowego, którego żywotność dobiegła końca. Prostota systemu umożliwiła usunięcie problematycznego obszaru, aby umożliwić membranie RubberGard™ EPDM pełne przyleganie do nowo zainstalowanego podłoża ze sklejki, tworząc schludne rozwiązanie hydroizolacyjne.

System Firestone, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu trwałości użytkowej przekraczającej 50 lat i oferujący szybką instalację bez konieczności wykonywania prac gorących i bez uciążliwych zapachów, był idealny do instalacji w zoo, które jest otwarte codziennie z wyjątkiem Świąt Bożego Narodzenia. Elastyczny i trwale sprężysty, system zapewnia 300% wydłużenie, zapobiegając ryzyku rozdarcia lub przebicia podczas instalacji lub po zakończeniu projektu.

Projekt renowacji dachu sklepu został zakończony, a system Elevate RubberGard™ EPDM został zastosowany w kilku innych projektach w Chester Zoo jako część programu ciągłego rozwoju aktywów i zarządzania obiektami.

Komentuje Carl Askew, kierownik ds. obiektów w Chester Zoo: „Stale inwestujemy w nowe siedliska dla naszych zwierząt i nowe udogodnienia dla naszych zwiedzających, aby zapewnić komfort i przyjemność wszystkim.

"Sklep jest ważną częścią generowania przychodów w Chester Zoo, co przyczynia się do finansowania tych projektów rozwojowych, jak również generowania funduszy na naszą pracę konserwatorską, i jesteśmy zachwyceni, że nowy dach RubberGard™ EPDM został zainstalowany tak szybko i zapewni nam dekady usług."