Opracowaliśmy kompletny asortyment akcesoriów zapewniający wysoką jakość montażu membrany dachowej TPO. Wszystkie komponenty są dostępne z jednego źródła, co gwarantuje ich pełną kompatybilność.

Komponenty do obróbki

Nasz asortyment komponentów do obróbki został opracowany z myślą o zapewnieniu idealnego wykończenia montażu membrany dachowej TPO.

Niewzmacniana membrana UltraPly TPO

Niewzmacniana syntetyczna membrana wykonana z elastycznego termoplastycznego materiału poliofelinowego (TPO), przeznaczona do obróbki specyficznych detali dachu (przelotów, łączeń T i murków), gdzie zastosowanie wzmacnianej membrany lub wstępnie uformowanych produktów UltraPly TPO firmy Elevate jest niewskazane.

Wewnętrzne/zewnętrzne narożniki UltraPly TPO

Wstępnie uformowane komponenty wytłaczane z elastycznego termoplastycznego materiału poliolefinowego, używane do obróbki wewnętrznych i zewnętrznych narożników, murków, parapetów i przelewów.  Można ich także używać do obróbki rur o przekroju kwadratowym, wykorzystując do tego celu cztery narożniki zewnętrzne. W celu ułatwienia montażu wewnętrzne/zewnętrzne narożniki UltraPly TPO są dostarczane jako wstępnie wycięte, odrębne części.

Kołnierze rur UltraPly TPO

Wstępnie uformowane części wytłaczane z elastycznego, termoplastycznego materiału poliolefinowego. Są przeznaczone specjalnie do obróbki okrągłych przelotów o średnicy w zakresie od 25 do 200 mm, dostępnych od góry. Każdy element obróbkowy pasuje do przelotów o różnych rozmiarach, w związku z czym należy go przyciąć przy pierścieniu odpowiedniej wielkości, aby zapewnić dobre dopasowanie.

Osłony łączeń T UltraPly TPO

Kwadratowe elementy z zaokrąglonymi narożnikami, wykonane z niewzmacnianej membrany z elastycznego, termoplastycznego materiału poliolefinowego. Są przeznaczone do osłaniania i uszczelniania wszelkich łączeń T powstających przy przecięciu łączeń membran UltraPly TPO o grubości przekraczającej 1,2 mm oraz zmian kątów łączeń. Można ich także używać do naprawiania niewielkich przebić membrany.

Zestaw do kieszeni przelotów UltraPly TPO

Przeznaczony do obróbki złożonych detali dachu, takich jak przeloty w nietypowym kształcie lub niewielkie klastry przelotów (o maksymalnej średnicy 90 mm).

Membrana UltraPly TPO z arkuszem powlekanej blachy

Niewzmacniana membrana z termoplastycznego materiału poliolefinowego, przylaminowana fabrycznie do galwanizowanego na gorąco arkusza blachy stalowej.  Jest używana jako alternatywna metoda montowania detali wpięć podstawy, przy podstawie podpór pionowych i ścian świetlików oraz do tworzenia profili krawędzi metalowych. Membrany UltraPly TPO można zgrzewać bezpośrednio z powlekaną stroną membrany UltraPly TPO z arkuszem powlekanej blachy.

Podkładka pod ścieżki techniczne UltraPly TPO

Ścieżka techniczna wykonana z elastycznego, termoplastycznego materiału poliolefinowego wzmacnianego osnową z poliestru. Ma białą, teksturowaną, niepoślizgową powierzchnię wierzchnią i gładką powierzchnię spodnią. Montaż podkładek pod ścieżki techniczne jest niezbędny, aby zapewnić ochronę systemu dachowego w obszarach intensywnego ruchu (włazy, drzwi, drabiny, dachy wymagające okresowego ruchu pieszego w celu konserwacji sprzętu technicznego itp.).

Produkty QuickSeam

Czy występuje konieczność połączenia membrany UltraPly TPO z materiałami innymi niż TPO lub istniejącymi membranami termoplastycznymi? Można to łatwo przeprowadzić przy użyciu produktów QuickSeam.

Grunt QuickPrime do membran jednowarstwowych

Grunt na bazie rozpuszczalnika, przeznaczony do czyszczenia i przygotowywania membran jednowarstwowych (UltraPly TPO, RubberGard EPDM), elementów obróbkowych i innych powierzchni przed zastosowaniem taśm QuickSeam lub płynnego uszczelniacza S-10.

Materiał obróbkowy UltraPly TPO QuickSeam

Pas niewzmacnianej membrany wykonanej z elastycznego, termoplastycznego materiału poliolefinowego, przylaminowany do białej, wulkanizowanej, samoprzylepnej taśmy łączeniowej. Taśma jest zabezpieczona łatwo zdejmowalnym papierem odznaczającym się doskonałą odpornością na starzenie pod wpływem warunków atmosferycznych. Produkt jest używany do obróbki profili krawędzi dachu.

Kleje i środki czyszczące

Nasze kleje i środki czyszczące są przeznaczone do klejenia i czyszczenia membrany UltraPly TPO.

Klej UltraPly TPO

Rozpuszczalnikowy klej kontaktowy przeznaczony do mocowania membran dachowych UltraPly TPO i niewzmacnianej membrany UltraPly TPO do zatwierdzonych płyt izolacyjnych, drewna, betonu, metalu i innych zatwierdzonych podłoży.

Klej BA-2012 S/TF

Natryskowy, rozpuszczalnikowy klej kontaktowy przeznaczony specjalnie do przyklejania membran UltraPly TPO do zatwierdzonych materiałów izolacyjnych, drewna, metalu, betonu i innych odpowiednich podłoży.

Klej UltraPly TPO

Rozpuszczalnikowy klej kontaktowy przeznaczony do mocowania membran dachowych UltraPly TPO i niewzmacnianej membrany UltraPly TPO do zatwierdzonych płyt izolacyjnych, drewna, betonu, metalu i innych zatwierdzonych podłoży.

Splice Wash

Przeznaczony do czyszczenia i przygotowywania membran UltraPly TPO, elementów obróbkowych i akcesoriów przed łączeniem zakładkowym lub zgrzewaniem.

Uszczelniacze

Nasz asortyment uszczelniaczy pomoże zapewnić całkowitą wodoszczelność dachu z membrany TPO.

Uszczelniacz ciętych krawędzi UltraPly TPO

Służy do uszczelniania i zabezpieczania wszelkich ciętych krawędzi wzmacnianych membran UltraPly TPO i podkładek pod ścieżki techniczne w miejscach, gdzie wzmocnienie z poliestru jest odsłonięte.

Uszczelniacz uniwersalny

Uszczelniacz odznaczający się doskonałym przyleganiem do różnych podkładów. Używany jako uszczelniacz zapewniający wodoszczelność specyficznych detali systemów dachowych UltraPly TPO, takich tak górne powierzchnie listew wykończeniowych, kołnierzy rur itp.

Water-Block Seal

Uszczelniacz zapewniający wodoszczelność specyficznych detali systemu, takich tak drenaże, przelewy, zakończenia ścian itp. Uszczelniacz pełni swoją funkcję wyłącznie w przypadku nakładania pod ciśnieniem i wymaga zabezpieczenia przed oddziaływaniem promieniowania UV.

Płynny uszczelniacz

Dwuskładnikowy uszczelniacz przeznaczony do zapewnienia wodoszczelności wokół przelotów niewielkich rur, klastrów rur, belek konstrukcyjnych itp. Uszczelniacz jest nakładany w kieszeni przelotu. 

Płyty, elementy mocujące i narzędzia

Płyty i elementy mocujące służą do mechanicznego mocowania membrany UltraPly TPO, systemu dachowego i/lub płyt izolacyjnych.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą narzędzi zapewniających wysoką jakość montażu membrany Ultraply TPO.

Podkładki łączeniowe HD

Przeznaczone specjalnie do mechanicznego mocowania membran UltraPly TPO. Są używane w połączeniu z uniwersalnymi lub wytrzymałymi elementami mocującymi. 

Wszystkie uniwersalne i wytrzymałe elementy mocujące

Przeznaczone specjalnie do mechanicznego mocowania membrany UltraPly TPO i izolacji dachowej do podkładów stalowych, drewnianych i betonowych.

Podkładki mocujące izolację

Przeznaczone do mocowania płyt izolacyjnych do konstrukcji.

Metalowe i zwijane listwy do łat

Przeznaczona do mechanicznego mocowania membran dachowych UltraPly TPO i elementów obróbkowych zgodnie ze specyfikacją firmy Elevate i detalami.

Listwa wykończeniowa

Aluminiowy ceownik używany do mocowania i zakańczania membrany UltraPly TPO na pionowych podporach wykonanych z betonu, stali itp. o gładkiej i równej powierzchni.

Pistolet natryskowy z wężem

Profesjonalny pistolet natryskowy z przedłużeniem, przeznaczony do stosowania z wężem gumowym długości 4,0 m  Jest przeznaczony do nakładania klejów natryskowych.

Nakładka i uchwyt QuickScrubber

Służą do nakładania gruntu QuickPrime do membran jednowarstwowych.

Wałek z gumy silikonowej

Służy do wałkowania akcesoriów QuickSeam.