MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Izolacja to najbardziej praktyczny i opłacalny sposób poprawy efektywności energetycznej budynku. Dzięki niej latem jest w nim chłodniej, a zimą cieplej, co przekłada się na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania i chłodzenia. Dobór odpowiedniej izolacji termicznej to również jeden z najważniejszych wymogów stawianych projektantom budynków pasywnych, czyli konstrukcji stawianych według koncepcji, której celem jest zmniejszenie ogólnego śladu ekologicznego budynku.

Jednymi z najbardziej wydajnych paneli izolacyjnych dostępnych na rynku są sztywne panele poliizocyjanurowe (PIR), które cechują się najwyższą sprawnością cieplną w przeliczeniu na milimetr. Oznacza to, że cienkie i lekkie panele PIR mogą zapewnić poziom izolacji odpowiadający poziomowi zapewnianemu przez inne, grubsze i cięższe produkty izolacyjne.

Panele izolacyjne Elevate RESISTA AK do dachów płaskich są wykonane z pianki poliizocyjanurowej (PIR) o zamkniętych komórkach, która jest obustronnie laminowana gazoszczelną wielowarstwową powłoką aluminiową. Tak wykonane panele zapewniają znakomity i stabilny opór cieplny, stateczność wymiarową i wytrzymałość na ściskanie, co przekłada się na długotrwałą, doskonałą wydajność.

Panele RESISTA AK są dostępne w wersji płaskiej lub w kształcie klinów, z krawędziami prostymi lub profilowanymi, w grubościach od 30 do 240 mm. Mogą być instalowane na drewnianych, betonowych i metalowych powierzchniach dachowych, zarówno w nowo budowanych, jak i remontowanych obiektach, niezależnie od kąta nachylenia dachu.

Panele RESISTA AK są zgodne z szeroką gamą membran hydroizolacyjnych i klejów oraz nadają się do stosowania na mechanicznie mocowanych, w pełni klejonych i balastowych jednowarstwowych pokryciach dachowych.
 

PANELE W KSZTAŁCIE KLINÓW

Efektywne odprowadzanie wody to kluczowy wymóg w przypadku dachów płaskich. Pokrycie dachu powinno być wykonane ze spadkiem umożliwiającym zgodne z krajowymi przepisami odprowadzanie wody, aby uniknąć zbierania się wody przy odpływach i elementach przechodzących przez dach. Zastosowanie klinowych płyt izolacyjnych może być dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy konstrukcja dachu nie ma odpowiedniego kąta nachylenia. Płyty klinowe RESISTA AK mają kąt nachylenia 2%.

Cechy i zalety

Znakomity opór cieplny

Panele RESISTA AK mają taką samą sprawność cieplną jak grubsze (i cięższe) materiały izolacyjne.

 

Sprawność przy podmuchach wiatru

Piankę i warstwę wierzchnią zaprojektowano z myślą o optymalnej przyczepności, o ile zastosowano w pełni przyklejoną membranę.

 

Bardzo duża wytrzymałość na ściskanie

Po panelach RESISTA AK można bez problemu chodzić, co czyni je doskonałym wyborem w kontekście pokryć dachowych, na których spodziewane jest występowanie obciążeń dynamicznych lub ststycznych.

 

Dobra reakcja na ogień

Panele te nie tlą się, nie topią ani nie kapią, a także nie sprzyjają rozprzestrzenianiu się ognia.

 

Bezpieczna i łatwa obsługa

Panele nie mają ostrych krawędzi i dzięki nadrukowanej siatce można je łatwo przycinać do odpowiednich rozmiarów.

 

Lekkość

Łatwe w transporcie, podnoszeniu i montażu. Nie obciążają nadmiernie dachu, a także skracają czas i obniżają koszty montażu.

 

Trwałość

Poprawnie położone panele RESISTA AK wytrzymają przez cały okres eksploatacji budynku.

 

Przyjazne dla środowiska

Do produkcji zastosowanej w panelach pianki użyto niezawierającego HCFC środka porotwórczego o niskim współczynniku ocieplenia globalnego (GWP) oraz zerowym współczynniku niszczenia warstwy ozonowej (ODP).

INFORMACJE O PRODUKCIE

ZGODNOŚĆ ZE SPECYFIKACJĄ

  • Oznaczenie CE zgodnie z normą EN 13165
  • Wyprodukowano w zakładzie posiadającym certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001


OPAKOWANIE

Panele izolacyjne RESISTA AK są zazwyczaj sprzedawane w pakietach zawierających określoną liczbę paneli (w zależności od ich grubości). Panele klinowe są dostarczane z planem dachu i odpowiednio ponumerowane.

MONTAŻ

Panele izolacyjne RESISTA AK muszą być układane przy użyciu odpowiednich elementów mocujących lub zatwierdzonych klejów izolacyjnych. Szczegółowe informacje montażowe można znaleźć we wskazówkach montażowych lub danych technicznych.