Firma Elevate opracowała kompletną linię akcesoriów do membran GeoGard EPDM pozwalających spełnić wymagania występujące w przypadku różnych zastosowań i detali konstrukcyjnych. Pozwala właścicielom projektów i specjalistom ds. specyfikacji materiałów łatwo zaopatrzyć się we wszystkie elementy potrzebne do wykonania kompletnego systemu geomembrany EPDM z jednego źródła: Elevate. 

Produkty QuickSeam

Różnorodne produkty do łączenia membran EPDM w miejscu inwestycji umożliwiające znacznie zmniejszenie liczby procedur łączeniowych są łatwe w użyciu i odznaczają się wyjątkowo trwałymi właściwościami.

Środek gruntujący QuickPrime Plus

Przeznaczony do oczyszczania i gruntowania geomembran GeoGard EPDM i podłoży, na które ma być nakładany produkt QuickSeam lub uszczelniacz do zakładek. Podkład aktywuje powierzchnię membrany i jest niezbędny do uzyskania wysokiej jakości połączenia.

Taśma łączeniowa QuickSeam

Przeznaczona do łączenia arkuszy geomembrany GeoGard EPDM w miejscu inwestycji.

Taśma do łat QuickSeam

Częściowo zwulkanizowany pas membrany EPDM przylaminowany do taśmy QuickSeam. Służy do przykrywania i uszczelniania łat używanych do mechanicznego zakotwiczania membrany oraz jest stosowany jako wkładka do połączeń, jeśli dodatkowa ochrona jest wymagana lub zalecana (np. w przypadku pryzm na odpady) zgodnie z wytycznymi Elevate.

QuickSeam FormFlash

Niezwulkanizowany pas membrany EPDM przylaminowany fabrycznie do taśmy QuickSeam. Przeznaczony do obróbki zewnętrznych i wewnętrznych narożników, rur i przelotów oraz innych zastosowań zgodnie z wytycznymi Elevate.

QuickSeam SA Flashing

Niewzmocniona membrana EPDM o grubości 1,5 mm całkowicie przylaminowana do taśmy QuickSeam. Jest wyposażona w poliestrową przekładkę umożliwiającą łatwe zdejmowanie i zapewniającą doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne. Można jej używać do łatwej obróbki elementów, gdzie wymagane jest użycie zwulkanizowanej membrany EPDM (np. obróbka podstawy rury). Nadaje się również do naprawy membrany GeoGard EPDM (np. rozcięć i przebić).

Kołnierz rurowy QuickSeam

Prefabrykowany kołnierz do rur z taśmą QuickSeam przylaminowaną do spodu kołnierza. Przeznaczony specjalnie do obróbki sztywnych okrągłych przelotów o średnicy od 25 do 152 mm, na płaskich obszarach i ponad powierzchnią wody. Każdy kołnierz rurowy QuickSeam pasuje do różnych przelotów i należy go dociąć do właściwej średnicy rury przed montażem.

Łata do narożników QuickSeam

Samowulkanizujacy się okrągły arkusz gumy o średnicy 216 mm, dopasowujący się do nieregularnych kształtów i przeznaczony do obróbki detali systemu (narożniki wewnętrzne i zewnętrzne, łaty wzmacniające...) zgodnie ze specyfikacją Elevate.

Zestaw naprawczy QuickSeam

Przeznaczony specjalnie do naprawy uszkodzeń geomembran GeoGard EPDM, takich jak rozcięcia, zadrapania, wyżłobienia i otwory o długości do 10 mm.

Kleje

Przeznaczone do przyklejania membrany GeoGard EPDM do różnych podłoży.

Klej BA-2012

Rozpuszczalnikowy klej kontaktowy przeznaczony specjalnie do przyklejania membran GeoGard EPDM do zatwierdzonych materiałów izolacyjnych, drewna, metalu, betonu i innych odpowiednich podłoży.

Klej BA-2012 S/TF

Natryskowy, rozpuszczalnikowy klej kontaktowy przeznaczony specjalnie do przyklejania membran GeoGard EPDM do zatwierdzonych materiałów izolacyjnych, drewna, metalu, betonu i innych odpowiednich podłoży.

Uszczelniacze

Służą do zapewniania wodoszczelności wszystkich detali konstrukcji.

Lap Sealant HS

Przeznaczony do uszczelniania i mechanicznej ochrony ściętych krawędzi produktów QuickSeam, jeśli jest to wymagane zgodnie z wytycznymi Elevate. Można go również używać jako uszczelniacza uniwersalnego w innych zastosowaniach zgodnie z wytycznymi Elevate.

Water-Block Seal

Zapewnia wodoszczelność, jeśli zostanie zaaplikowany pod ciśnieniem na zakończeniach ścian lub innych detalach konstrukcji zgodnie z wytycznymi Elevate.

Środki czyszczące

Membranę GeoGard EPDM można czyścić za pomocą specjalnych produktów Elevate.

Splice Wash

Przeznaczony do czyszczenia i przygotowywania zanieczyszczonych membran GeoGard EPDM w miejscach, w których ma zostać nałożony podkład QuickPrime Plus.

Środek czyszczący C-20

Niezwykle szybko odparowujący odtłuszczacz na bazie alkoholu przeznaczony do skutecznego usuwania wszystkich klejów i uszczelniaczy Elevate oraz innych rodzajów zanieczyszczeń z membran EPDM, metalu i innych powierzchni odpornych na działanie rozpuszczalników.

Listwy do łat i listwy wykończeniowe

Służą do mechanicznego mocowania geomembrany do podłoża.

Metalowa listwa do łat

Przeznaczona do mechanicznego mocowania membrany GeoGard EPDM i elementów obróbkowych zgodnie ze specyfikacją Elevate.

Listwa wykończeniowa

Aluminiowy ceownik używany do mocowania i zakańczania membrany GeoGard EPDM ponad powierzchnią wody na pionowych podporach wykonanych z betonu, stali itp. o gładkiej i równej powierzchni.

Narzędzia

Czy masz właściwe narzędzia zapewniające wysoką jakość montażu?

Nakładka i uchwyt QuickScrubber

Służą do nakładania podkładu QuickPrime Plus.

Końcówka QuickScrubber Plus

Służy do nakładania podkładu QuickPrime Plus na płaskie i twarde podłoża.

Wałek z gumy silikonowej

Służy do wałkowania akcesoriów QuickSeam.

Inne akcesoria EPDM

EasyCorners

Utwardzane, prefabrykowane narożniki EPDM służące do uszczelniania wewnętrznych i zewnętrznych narożników 90° w połączeniu z membranami EPDM firmy Elevate.