Dane BIM firmy Firestone BIM dostępne w bimobject

Cyfryzacja w branży budowlanej postępuje nieprzerwanie. W centrum tego rozwoju znajduje się modelowanie informacji o budynku (BIM). Architekci, inżynierowie i wykonawcy wykorzystują oprogramowanie BIM i dane dotyczące szerokiej gamy produktów budowlanych do projektowania, planowania, realizacji, obsługi i konserwacji projektów budowlanych w sposób oparty na współpracy. Pionierem w cyfryzacji jest Wielka Brytania, gdzie od 2011 roku istnieje obowiązek stosowania oprogramowania BIM do planowania projektów publicznych, takich jak wszystkie duże projekty infrastrukturalne.

Firestone z zadowoleniem przyjmuje rozwój planowania opartego na BIM, ponieważ pozwala ono na oszczędność zasobów, zwiększa niezawodność planowania i umożliwia szybszą realizację projektów. Firestone udostępnia dane BIM dla swoich membran RubberGard EPDM i UltraPly TPO. Te pliki BIM zostały stworzone do użytku w Autodesk Revit, jednym z najczęściej używanych na rynku oprogramowań BIM.

Od teraz dane BIM Firestone są dostępne do pobrania na stronie internetowej bazy danych BIM, www.bimobject.com.

Na stronie bimobject, dane BIM Firestone będą dostępne dla RubberGard EPDM i UltraPly TPO w różnych językach dla systemów w pełni klejonych, mocowanych mechanicznie i balastowanych (w tym dachy tarasów), jak również dachów odwróconych, dachów zielonych i dachów fotowoltaicznych.

Zespół Firestone aktywnie wspiera wszystkie strony zaangażowane w proces budowlany w zakresie planowania i wdrażania projektów BIM.