10 wskazówek na temat montażu dachów w lecie

Już prawie lato. Wyższe temperatury i większa wilgotność mogą wpływać na działanie niektórych produktów do krycia dachów, takich jak kleje, podkłady, uszczelniacze i środki czyszczące.
Zastosuj się do kilku prostych wskazówek, aby zachować bezpieczeństwo i w pełni wykorzystać możliwości swoich produktów do krycia dachów.

1. Nie pomijaj sprzętu ochronnego tylko dlatego, że jest ciepło. Pamiętaj: bezpieczeństwo przede wszystkim.

2. Dbaj o nawodnienie i chroń się przed słońcem za pomocą odpowiedniej odzieży. Rób przerwy w pracy w cieniu.

3. Noś okulary UV, aby chronić oczy i uniknąć oślepienia przez słońce, zwłaszcza jeśli instalujesz odblaskową membranę dachową.

4. Wszystkie podkłady, kleje wiążące, uszczelniacze, produkty QuickSeam i środki czyszczące należy przechowywać w temperaturze otoczenia, poza zasięgiem bezpośredniego światła słonecznego, aż do momentu, gdy będą gotowe do nałożenia.

5. Wysoka temperatura otoczenia może mieć wpływ na lepkość i szybkość krycia klejów. Więcej informacji można znaleźć w arkuszu danych technicznych produktu.

6. W przypadku klejów w sprayu, nie wyjmuj pojemnika z kartonu i trzymaj go, jak również wąż, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli pojemnik się nagrzeje, może to wpłynąć na sposób rozpylania.

7. Ciepło sprawia, że kleje osiągają swoje pełne wiązanie lub „utwardzenie” szybciej. Czas otwarty jest również krótszy, więc miej to na uwadze i dostosuj odpowiednio czasy pracy.

8. Trzymaj na dachu tylko te produkty, których planujesz użyć danego dnia.

9. Lato oznacza również deszcze. Pamiętaj, że substraty muszą być suche i wolne od zanieczyszczeń przed rozpoczęciem pracy.

10. Lato może również wiązać się z wyższą wilgotnością co może powodować tworzenie się kondensacji na klejonych powierzchniach i przeszkadzać w klejeniu.