Ponad wiek doświadczenia w produkcji wyrobów gumowych

Produkty gumowe marki Firestone cieszą się zaufaniem od ponad 100 lat.

Wszystko zaczęło się w 1903 roku, kiedy Harvey S. Firestone założył firmę Firestone Tire & Rubber Company produkującą opony do pierwszych masowo produkowanych samochodów w Ameryce. W ciągu kolejnych dekad firma Firestone rozrosła się do rozmiarów światowej organizacji opracowującej różne wyroby gumowe. Obecnie marka Firestone jest znana na całym świecie jako symbol wysokiej jakości wyrobów gumowych, innowacji i wiodącej pozycji w branży.

Poszerzenie doświadczenia o systemy dachowe

W 1980 roku firma Holcim Building Envelope wkroczyła do branży komercyjnych systemów dachowych. Pierwszy dach z zastosowaniem membrany Elevate RubberGard EPDM zbudowano w stanie Wisconsin w USA w roku 1980 i jest on nadal w eksploatacji.

Pierwszy zakład firmy Holcim Building Envelope produkujący wyroby z tworzywa EPDM otwarto w Prescott, w stanie Arkansas (USA) w 1983 roku. Fabryka przez lata zwiększała swoje możliwości produkcyjne, stając się największym zakładem produkującym wyroby z EPDM na świecie. W roku 1999 firma Holcim Building Envelope wprowadziła na rynek termoplastyczną membranę dachową UltraPly TPO. W tym samym roku firma otworzyła swoją pierwszą fabrykę TPO w Wellford, w stanie Karolina Południowa (USA)

Przez lata liczba fabryk firmy Holcim Building Envelope wzrosła od jednej do dwudziestu jeden, a oferta rozszerzyła się do wielu linii produktów, w tym membran dachowych z EPDM i TPO, modyfikowanych bitumicznych membran dachowych i izolacji z poliizocyjanuranu (PIR).

Do chwili obecnej firma wyprodukowała i zamontowała ponad 1 500 000 000 m² jednowarstwowych membran dachowych na świecie. To osiągnięcie sprawia, że Holcim Building Envelope jest wiodącym producentem membran dachowych z EPDM i TPO.

Zaangażowanie na rynku międzynarodowym

W 1990 roku firma Holcim Building Envelope zdecydowała się na ekspansję na rynki poza USA, zakładając regionalne biuro główne na Europę, Bliski Wschód i Azję w Brukseli. Obecnie firma ma do dyspozycji rozległą sieć dystrybutorów, wykonawców i przedstawicieli handlowych w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Tradycja innowacji w firmie Holcim Building Envelope pozwoliła jej zostać czołowym producentem i sprzedawcą wszystkich kluczowych komponentów wymaganych do dostarczania skutecznych i trwałych rozwiązań w zakresie hydroizolacji dachów i zbiorników wodnych.

Patrząc w przyszłość, Holcim Building Envelope nadal bada, rozwija i wprowadza na rynek nowe i ulepszone produkty w zakresie komercyjnych hydroizolacji dachów i zbiorników wodnych w ramach nieustającego wysiłku na rzecz ograniczenia śladu węglowego firmy.

Dołączenie do Holcim Ltd.

W kwietniu 2021 roku Holcim Building Envelope stała się częścią Holcim Ltd., światowego lidera w dziedzinie rozwiązań dla budownictwa. Firestone i Holcim Ltd. wspólnie oferują kompletną gamę zrównoważonych rozwiązań budowlanych dla architektów i inżynierów.